07
бер.

«Козацькі витівки» дівчат-курсантів

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 10089
  • Друк

001Дівчина з гирями – жарт? Однак дивуватися не варто. Популярність гирьового спорту як різновиду важкої атлетики серед жінок зростає і розвивається неабияким темпом, зокрема і в українському війську. 

Яскравим прикладом цього є дівчата – курсанти Військової академії в Одесі, які разом зі своїми однокурсниками вже тривалий час активно займаються цим досить доступним видом спорту – здавалося б, суто чоловічим. 

Один із нових напрямів гирьового спорту – композиційне жонглювання гирями «Козацькі витівки». Вдягнені в національне вбрання курсанти виконують його під музику. Юнаки справляються з гирями вагою 16 кг, дівчата – 8 кг. Сьогодні мало хто знає, що до кінця 40-х років минулого століття гирьового спорту в сучасному розумінні, як змагання у силовій витривалості, не існувало. Хоча самі гирі були відомі з кінця XVII століття. Вони застосовувалися для розвитку фізичної сили або під час циркових виступів. Перші змагання з гирьового спорту були проведені через три роки після другої світової війни. Тоді не було офіційних правил. Їх розробили тільки 1962 року.

За словами старшого викладача кафедри теорії та організації фізичної підготовки Військової академії, заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу підполковника Дмитра Полозенка, ось уже тривалий час секція гирьового спорту бере активну участь у різних спортивних змаганнях і військово-патріотичних заходах.

Як підкреслив офіцер, для дівчат-курсантів заняття гирьо­вим спортом уже стали особливою часточкою їхнього життя. Під час тренувань вони проявляють неабияку активність і старанність. Результатом цього є їхні перші перемоги у змаганнях на Кубок Одеси, а також командних змаганнях серед вищих навчальних закладів півдня України. 

– Спочатку я вважала, що цей вид спорту не для дівчат. Навіщо він потрібен слабкій статі? Але потім переконалася, що за його допомогою можна буде спокійно підтримувати свою фізичну форму, – ділиться своїми враженнями курсант факультету підготовки офіцерів запасу Анастасія Білич.

Під час спілкування дівчина також розповіла, що тренування в секції проводяться тричі на тиждень по дві години. Дівчата починають з восьмикілограмової гирі, потім переходять на 12, 16, 20 і на 24 кілограми. Гирі ефективно зміцнюють кістково-м’язову систему, розвивають силу і витривалість, гартують характер. Все це дозволяє відійти від рамок колишніх умовностей, допомагає зняти стрес – просто на спортивному майданчику.

Майбутній фахівець із матеріально-технічного забезпечення військ, курсант третього курсу 18-річна Софія Ревуцька, переможниця змагань із гирьового спорту серед вишів Одеси та її подруги Світлана Ковтун і Світлана Муханькова своєю активною позицією також ламають поширені жіночі стереотипи. Вони вважають, що найголовнішим у гирьовому сорті є старанні тренування, дисципліна, психологічна підготовка й витримка. На їхню думку, як і в будь-якому іншому спорті, досить важливими є також довіра й виконання порад тренера. 

Дівчатам пощастило – у них дружна команда. Головний тренер гирьовиків підполковник Дмитро Полозенко впевнений, що у його підопічних велике майбутнє. Дівчата-гирьовички мріють довести, що вони є не тільки найкрасивішими в курсантському однострої, але й найсильнішими.

Сергій Даниленко,
фото – автора та Валентина Журавльова

Рейтинг
3 голосів